Nog één maand tot de Special Olympics Nationale Spelen 2026

Van 12 tot en met 14 juni 2026 staan Haarlem, Haarlemmermeer en Zandvoort volledig in het teken van de Special Olympics Nationale Spelen 2026. Dit grootste multisportevenement van Nederland voor mensen met een verstandelijke beperking brengt duizenden sporters, begeleiders, vrijwilligers en supporters samen voor een weekend vol sport en plezier.

Tijdens de Nationale Spelen komen maar liefst 2.850 sporters en begeleiders uit heel Nederland in actie in 23 verschillende sporten. Maar het evenement draait om meer dan alleen sportieve prestaties. De Special Olympics bieden deelnemers vooral een podium om hun talenten te laten zien en zelfvertrouwen op te bouwen.

De Nationale Spelen worden iedere twee jaar op een andere locatie in Nederland georganiseerd en trekken steevast brede maatschappelijke en media-aandacht. Naast de sportwedstrijden staan ook feestelijke ceremonies en leuke activiteiten centraal. Dankzij de inzet van vele vrijwilligers wordt het evenement mogelijk gemaakt en ontstaat een omgeving waarin iedereen mee kan doen.

De Special Olympics Nationale Spelen dragen bij aan een samenleving waarin gelijke kansen vanzelfsprekend zijn. Samen met partners, sporters, families en supporters wordt gewerkt aan het doorbreken van stigma’s rondom een verstandelijke beperking en het versterken van gezondheid, verbinding en participatie.

Fonds Gehandicaptensport ondersteunt de activiteiten van Special Olympics Nederland al jarenlang via een jaarlijkse bijdrage vanuit de Postcode Loterij. Daarmee draagt Fonds Gehandicaptensport bij aan sportmogelijkheden voor mensen met een beperking én aan evenementen zoals de Nationale Spelen, waar sport en inclusie samenkomen.

Doneer!
En maak sport mogelijk voor iedereen.

Sporten is gezond. Je wordt fitter, maakt vrienden en krijgt meer zelfvertrouwen. Voor mensen met een beperking is sporten helaas niet vanzelfsprekend. Met jouw donatie zorgt Fonds Gehandicaptensport dat mensen met een beperking kunnen sporten en bewegen! Met jouw donatie kunnen wij:

Hoe vaak wil je doneren?

Met welk bedrag wil je ons steunen?

Fonds Gehandicaptensport, Nationale-Nederlanden en Golazo Events slaan handen ineen voor gloednieuwe NN Marathon The Hague

Golfdag The Dutch was een groot succes

KPN Voetbalvriendendag brengt ruim duizend deelnemers samen op KNVB Campus

Maak sport eerlijk