De Sportieve Troonrede: een alternatieve boodschap op Prinsjesdag

Esther Vergeer leest in het Mauritshuis de Sportieve Troonrede 2025 voor

Op Prinsjesdag luisterde heel politiek Den Haag naar de Troonrede van de koning. Maar in het Mauritshuis klonk diezelfde middag een andere boodschap. Daar werd de Sportieve Troonrede uitgesproken door Esther Vergeer: een indringende oproep om sport en bewegen eindelijk de plek te geven die het in onze samenleving verdient.

Uniek Sporten Vandaag, het maandelijkse radioprogramma van Fonds Gehandicaptensport op ALLsportsradio, was er de hele middag live bij. Naast het integraal uitzenden van de Sportieve Troonrede, blikten presentatoren Nike Boor en Robert Denneman na afloop terug op deze bijeenkomst met een aantal van de aanwezigen. Wethouders Hilbert Bredemeijer van Den Haag, Eva Oosters van Utrecht en Maes van Lanschot van Eindhoven schoven in de studio aan. Daarnaast waren olympisch kampioenen volleybal Peter Blangé en Bas van de Goor te gast en sloten tot slot Esther Vergeer en Ruben Buijserd, directeur van de MOS, de uitzending af.

Luister hier de uitzending van Uniek Sporten Vandaag over de Sportieve Troonrede terug.

 Esther Vergeer komt met een duidelijk statement

Deze middag, die werd georganiseerd door Maatschappelijke Organisaties in de Sport (MOS), Esther Vergeer Foundation en de Gemeente Den Haag, begon met het gezamenlijk volgen van de Troonrede. Esther Vergeer, meervoudig Paralympisch kampioen en oprichter van de Esther Vergeer Foundation, sprak vervolgens de Sportieve Troonrede uit. Vanuit haar persoonlijke ervaring onderstreepte zij hoe belangrijk sport is voor herstel en (mentale) gezondheid, juist voor de mensen die extra steun nodig hebben.

“Maak sport en bewegen een structureel onderdeel van het gezondheidsbeleid. Niet alleen in beleidsnota’s, maar ook in de wet. Niet alleen voor de fitte helft van Nederland, maar juist voor de andere 50%. Niet alleen in woorden, maar ook in budgetten. Elke euro voor sport en bewegen levert bijna drie euro op. Met een investering van slechts 1% van de zorgbegroting voor sport en bewegen, besparen we miljarden. Het bewijs is er. De middelen zijn er. Het enige wat nog ontbreekt, is de keuze. Politiek, kom in beweging!”, klonk de boodschap van Vergeer.

Het volledige artikel lees je via deze link.

Doneer!
En maak sport mogelijk voor iedereen.

Sporten is gezond. Je wordt fitter, maakt vrienden en krijgt meer zelfvertrouwen. Voor mensen met een beperking is sporten helaas niet vanzelfsprekend. Met jouw donatie zorgt Fonds Gehandicaptensport dat mensen met een beperking kunnen sporten en bewegen! Met jouw donatie kunnen wij:

Hoe vaak wil je doneren?

Met welk bedrag wil je ons steunen?

Uniek Sporten Vandaag #31

€47.558,- opgehaald tijdens charity golfdag op de Koninklijke Haagsche Golf & Country Club

Fonds Gehandicaptensport haalt ruim € 61.000,- op tijdens de NN Dam tot Damloop

Maak sport eerlijk