A+ | A- | Reset
 
CBF ANBI
Home arrow arrow arrow
Gehandicaptensport is niet eng

Bunnik, 20 mei 2010 - Gisteravond tijdens de uitzending van de Wereld Draait Door en daarvoor in de Koninginnedag uitzending van Pauw en Witteman, deed sportpresentator Mart Smeets de uitspraak: ‘de Nederlander vind het eng om naar gehandicaptensport te kijken’.

De stelling van Smeets vindt Fonds Gehandicaptensport zeer onterecht.  Smeets geeft aan dat gemiddeld Nederland hier net zo over denkt, maar kan dit niet staven door onderzoek. Wij, als Fonds Gehandicaptensport, staan achter rolstoeltennisster Esther Vergeer, die geschokt reageerde op deze uitspraak.

Laat de gehandicaptensport de glans behouden die bij het algemeen publiek is opgebouwd de afgelopen jaren, mede dankzij Esther Vergeer. Inmiddels zijn ruim 40 sporten voor mensen met een handicap, met steun van NOC*NSF, succesvol geïntegreerd bij de reguliere sportbonden. Ook wordt in het Olympisch Plan 2028 de Olympische en Paralympische Spelen in een adem genoemd. Met deze sportintegratie lopen we in Nederland juist voorop!

 

e._vergeer.jpg

 

 Sport voor gehandicapten is niet alleen uitdagend om te doen maar ook om te zien. Dit wordt bewezen door het record aantal toeschouwers van 230.000 tijdens de laatste Paralympische Winterspelen afgelopen maart. Ook keken er wereldwijd meer mensen dan ooit naar deze Olympische Winterspelen. In 2008 tijdens de Paralympische Zomerspelen in Beijing keken op het hoogtepunt gemiddeld 427.000 kijkers naar de spelen. Dit was een ruime verdubbeling van de prognose die de NOS van te voren over de gemiddelde kijkcijfers had bepaald!Naar de hoogtepunten van de afgelopen Paralympische Winterspelen in Vancouver keken maar liefst 419.500 mensen. Traditioneel trekken de winterspelen minder kijkers dan de zomerspelen. Dus een zeer goed resultaat.


 
Klik hier!
Goededoelenveiling
Sponsor Loterij
NOC NSF